Farklı Çözümler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bakır Kırmızı Sırlar

Bakır Kırmızı Sırlar Empty Bakır Kırmızı Sırlar

Mesaj  Admin Salı Şub. 08, 2011 2:41 pm

arkadaşlar bu makale çeviri olarak alındı. onun için cümle düşüklükleri olabilir.tom coleman tarafından yazılmıştır.sizlerle de paylaşmak istedim. yüksek lisans tez konum olarak türk çini sanatında görülen renkli sırlar, bu araştırmaları yaparken bulduğum bazı bilgileride sizlerle paylaşmak istedim.

bakır kırmızı sırlar

Beri çömlekler yapmaya başladı ben bakır kırmızı bir aşk yaşadım hiç sırlar. Ben gördüğümü hatırlıyorum ilk kırmızı parçası eski bir Çin küp olarak Portland (Oregon) Sanat Müzesi. Neredeyse benimle kırmızı pot, ya da en azından her fırın yük testlerin bir çift koymak yangın bir ritüel haline o gün beri. Benim çömlekçi arkadaşlar bazen kırmızı sırlar benim sık kullanılması sorular. Çoğu bakır kırmızılar genellikle ama başarmak için bir kez daha hakim ne var zor dersin? Ve birkaç kişi kırmızı sırlar çok ya da sade sıkıcı gösterişli olan ya da yeterli pot yüzeyinde olur söyle. Bana göre, bununla birlikte, iyi bir kırmızı renk sır bir sürü ve bir zenginliği başka bir Yinelenmeyen sır vardır.

Ben bilinmeyen bir seramik kılavuzu bulduğunu sırlar bakır kırmızı ilk testi formüller yükleme ben heyecanlandım. Thoughts of güzel, şehvetli kırmızılar kafamın üzerinden pişirme esnasında koştu. Ertesi gün, Ancak, ben mat, karaciğer-pembe renkleri ile karşılandı. O zamandan beri, farklı sonuçlar birçok formülleri denedim, ama bence herhangi bir formül yalnızca içinde hangi o pişirilir şekilde iyi olmasıdır.

Bazı önceki atışlarda ayında, ben, eğer yakın bir hafif kırmızı renkli, parlak sırlı için, bakır flaş kapalı olacaktır yeterli olup potu o yanındaki kırmızı bir allık oluşturmak fark ettim. Bazen olur sadece kırmızı orijinal potu üzerinde kalan küçük bir nokta iken pot kalan net olacağını beyaz olması. Önemli ölçüde, kırmızı her zaman en zengin renk vardı kaldı. Bu beni o noktaya sır bakır neredeyse tüm kapalı azalır burada en iyi kırmızılar ulaşmak olduğuna inanıyoruz yol açtı. Bu sadece zaman zaman ateşleme ve indirgeme miktarını dikkatle kontrol edilir olabilir. Seçer ateş zirvesinde parlak olmalı, formülü bir sır ama gerekmez iyi bir kırmızı yapmak pot kapalı çalışıyor. Bir uygulamak gerekir kırmızı oldukça kalın bu yüzden onun bakır içeriği dissipating olmadan yüksek ateş azaltma dönemlere yoluyla da yapabilirsiniz sır. Orada basit yöntemlerden birini bu sorunu hafifletmek için kullanabilirsiniz her türlü şunlardır:

Fırça demir oksit sır üzerinde. Bu yüksek sıcaklıkta yüzey mühür yardımcı olacaktır.
Sır altına bakır astar ve Fırça ince bir çözüm. Bu bakır tutmak için bir engel oluşturur.
Yangın bu bakır onun iç fırçalanmış karbonat bir sagger içinde pot. Bu bakır tutmaya çalışır potu geri yanıp sönen gazlar.
Net, biraz daha düşük koyun-ateş kırmızı taban üzerinde sır sır. Bu şekilde hareket demir oksit, ancak daha gelmez renk verir benzer.
Sır silisyum karbür tozu az miktarda ekleyin. Bu daha az hızla kalır dahili bir azalma oluşturur.
Tüm deney sayesinde, bu iyi sonuçlar hemen hemen her ateş bütün fırın yükü bakır kırmızılar yaparak elde edilebilir bulduk. Bu onun gazlı durumunda bakır kap ve sadece yığını kadar yok pota flaş sağlar. Benim kırmızılar ateş küçük bir on dört ayak küp gaz fırın kullanın. Baştan Pişirme süresi on iki saat çalışan on bitirmek için. Bu sürenin sır girmek için karbon bol verir. Sonra bir ışık tutmak fırın-bir saat için-orta azaltma, sonra oksidasyon on beş dakika. Ben büyük koni 8 kadar inmektedir bu işlemi tekrarlayın. Sonra düz oksidasyon kadar koni 9 fırının içine koymak düzdür. Bu, tüm aşırı karbon yüzey temizler. Bu prosedür takip değil ben, sır bulmak bir dumanlı veya çamurlu bir görünüm için eğilimindedir. Bu ateş döngüsü, ne olursa olsun, iyi bir bakır kırmızı ulaşmada bir başlangıç verecektir formülü bir sır ile birlikte seçer.

İşte benim bakır kırmızı formüller, ayrıca arkadaşlarımın formüller birkaç şekildedir:

No 1 (c/9-10)
Kingman feldispat
40,0
Silis
80,0
Nefelin siyenit
40,0
Soda
30,0
Mezgit
36,0
Kalay oksit
4,0
Bentonit
2,0
Bakır karbonat
1,0

No 2 (c/9-10)
Kingman feldispat
51,80
Silis
25,55
Mezgit
8,75
Kolemanit
6,50
Dolomit
2,30
Çinko oksit
2,20
Kalay oksit
1,00
Bakır karbonat
1,00
Kırmızı demir oksit
.90

No 3 (c/8-10)
Kingman feldispat
25,0
Silis
25,0
Nefelin siyenit
25,0
Kolemanit
17,5
Baryum karbonat
10,0
Mezgit
2,5
Bakır karbonat
1,0
Kalay oksit
1,0
Kırmızı demir oksit
.5

No 4 (c/9-10)
Nefelin siyenit
20,00
Kingman feldispat
15,24
Silis
35,24
Mezgit
15,40
Kolemanit
10,57
Kalay oksit
1,68
EPK arıkil
1,45
Bakır karbonat
.42

No 5 (c/9-10)
Nefelin siyenit
16,14
Kingman feldispat
15,00
Silis
29,36
Kolemanit
14,10
Çinko oksit
8,27
Baryum karbonat
6,70
Talk
6,43
Bakır karbonat
2,00
Kalay oksit
1,50
No 6 (c/9-10)
Kingman feldispat
136,0
Silis
77,4
Mezgit
29,8
Kalay oksit
5,8
Çin kil
9,9
Baryum karbonat
13,7
Dolomit
10,0
Çinko oksit
2,0
Bakır karbonat
1,0
Demir oksit
.5
Kolemanit
14,4
Tüm kırmızı sırlar ve test edildi sonra beyaz Çanak çömlek ya da porselen kil üzerinden kullanılan. Ayrıca koyu Kumtaşın üzerinden kullanılan olabilir, ama bir arka plan üzerinde açık renk daha derin bir zenginlik geliştirmek bulabilirsiniz. Eğer bir istiyor bir beyaz kil ile ilgili olmak karanlık kil üzerinde beyaz astar tabakası fırçalama deneyin. Eğer bu formüller veya sıcaklık çok yüksek bir ateş aralığı varsa yeterince iyi bir kırmızı üretmek için erime değil, bazı Nefelin siyenit ile feldispat değiştirilebilmesi deneyin. Eğer bir sır neredeyse doğru olmalı, ama çok mat ve görünüyor eğer, kırmızı taban üzerinde daha iyi sonuç için bir sır en sevdiği Celadon ince bir tabaka daldırma deneyin daha akı değişiklikleri ile kompozisyon çok fazla sözlerine ekledi. (alıntı)
Admin
Admin
Admin

https://gsfsanat.forumdizini.com